Θύελλα Ραφήνας – Βύζας Μεγάρων 4-2 [video]

Ο Βύζας ηττήθηκε στη Ραφήνα με 4-2 από την τοπική Θύελλα κι έτσι παραμένει στις χαμηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα της Γ Εθνικής.

Όσον αφορά το παιχνίδι, μόλις στο 6′ λεπτό ο Γκούμας άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους καθώς έγινε μετά από κόντρες κάτοχος της μπάλας μέσα στην μεγάλη περιοχή και με σουτ έκανε το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη τους καλή στιγμή στο 9′ όταν μετά από κόρνερ η κεφαλιά που έπιασε ο Μίτσκο πέρασε άουτ.

Στο 26′ οι “λιγνιτωρύχοι” κέρδισαν πέναλτι μετά από Ψυχογιού, το οποίο μετέτρεψε ο ίδιος σε γκολ ένα λεπτό αργότερα, κάνοντας το 2-0.

Το 3-0 έκανε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Τσούκας με κοντινό πλασέ μετά από σέντρα.

Στο δεύτερο μέρος ο Γούλας έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει 4 τα τέρματα των γηπεδούχων καθώς 51΄”έκλεψε” την μπάλα, μπήκε από δεξιά, όμως το σουτ που έκανε σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι.

Αυτό που δεν κατάφερε ο Γούλας, το έκανε πράξη ο Τσούκας ο οποίος με κοντινό πλασέ μετά από σέντρα του Ντολλανι έκανε στο 79′ το 4-0.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν με τον Χαϊκαλης στο 83′ σε 4-1 ενώ ο Χατζάκος στο 87′ έκανε το 4-2 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Σπυρίδων Νικολάου (Αθηνών), με βοηθούς τους Σταύρο Μαρκαντωνάτο (Αθηνών) και Βασίλειο Κουκόπουλο (Αθηνών).

Θύελλα Ραφήνας (Μεσολλόγης): Κουμής, Αγγέλης, Φλώρος, Φύτρος, Ανδρίκος, Ντάφλας (77′ Ντόκος), Γούλας (77′ Μακροδημήτρης), Τσούκας, Ψυχογυιός (59′ Κωτσάκης), Χίσο (54′ Κοντογιάννης), Γκούμας (59′ Γκούμας)

Βύζας Μεγάρων (Αρχοντάκης): Πίνης, Ζαχαράκης, Ντερμίσι, Καρδάμης (65′ Παικόπουλος), Μουσκάι, Καραγιάννης (46′ Παππάς), Γκολφινόπουλος, Χατζημελετιάδης, Χαικάλης, Νέρες (46′ Χατζάκος), Μίτσκο (46′ Καραγιάννης Μ)

Πηγή: IRafina