Βύζας – Αίας Παραλίας Ασπροπύργου 4-2 με ανατροπή

Ο αήττητος Βύζας αντιμετώπισε στην έδρα του τον Αία Παραλίας Ασπροπύργου, με τους φιλοξενούμενους να αιφνιδιάζουν και να πετυχαίνουν 2 τέρματα νωρίς στο πρώτο ημίχρονο. Οι παίκτες του Βύζα έχασαν σημαντικές ευκαιρίες με τους Κουρκούτη, Δρίτσα και Σερέπα, με τον τελευταίο να μειώνει σε 1-2 στο τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη μία ομάδα υπήρχε στο γήπεδο και αυτή ήταν ο Βύζας. Αρχικά με τον Πουλάκο με σπουδαία ευκαιρία με κεφαλιά και στη συνέχεια με τον Σερέπα, οι παίκτες του Βύζα έδειξαν ότι ήθελαν την νίκη από την αρχή του δεύτερου ημιχρόνου.

Στο 63′ ο Κλωνάρης με ωραία ενέργεια μέσα στην περιοχή του Αίαντα ισοφάρισε δίνοντας το σύνθημα για την μεγάλη ανατροπή. Στο 71′ ο Σερέπας με το δεύτερο προσωπικό του γκολ πέτυχε το 3-2 με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ 3 λεπτά αργότερα ο Δρίτσας με όμορφο πλασέ σημείωσε το 4-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Οι παίκτες του Βύζα πίεζαν σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου και μπορούσαν να πετύχουν κι άλλα τέρματα, ενώ οι φιλοξενούμενοι έδειξαν να μην μπορούν να αντιδράσουν.