ΝΕΜ – Μαρούσι 60-79

Διακοπή 5 λεπτά πριν τη λήξη και εκκένωση γηπέδου

Με ήττα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η ΝΕΜ στην παρθενική της εμφάνιση στην Α2 Elite League, καθώς ηττήθηκε από το Μαρούσι με 60-79.

Οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι την τρίτη περίοδο, ενώ στην 4η περίοδο και όταν το σκορ ήταν 58-68 5 λεπτά πριν τη λήξη, έγιναν συμπλοκές μεταξύ των φιλάθλων με αποτέλεσμα την προσωρινή διακοπή της αναμέτρησης μέχρι να αδειάσει το γήπεδο από τους φίλους των δύο ομάδων. Αυτή η διακοπή ευνόησε τους φιλοξενούμενους όπου και επικράτησαν με 68-79 και επιμέρους σκορ στην τελευταία περίοδο 4-17.

Ο Καλλινικίδης με 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 μπλοκς και 2 ασίστ ήταν από τους διακριθέντες της ΝΕΜ, με τον Γερομίχαλο να πετυχαίνει 12 πόντους και τον Ντουμπίνσκι να έχει 3 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 15-17, 36-43, 56-62, 60-79