Μικρασιατική και Νέα Πέραμος συνεχίζουν στη Β Φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΔΑ

Μικρασιατική και Νέα Πέραμος συνεχίζουν στη Β Φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΔΑ

Νέα ιστοσελίδα – Έπιπλο μουστάκας

Μετά την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου του Κυπέλλου ΕΠΣΔΑ, πέρασαν στην επόμενη φάση οι Ηρακλής Ελευσίνας, Μικρασιατική, Πανελευσινιακός, Νέα Πέραμος και Λαμπερή Ελευσίνας.

Οι υπόλοιπες 11 ομάδες που είχαν προκριθεί βάση κλήρωσης στον επόμενο γύρο είναι:

Ασπρόπυργος, Μανδραϊκός, Ακράτητος, Βύζας Μεγάρων, Αστέρας Μαγούλας, Πυρρίχιος, Αίας Παραλίας, Ζωφριά, Μεγαρικός, Λέων και ΑΕ Ζεφυρίου.

Οι αγώνες της Β φάσης του Κυπέλλου έχουν οριστεί το Σαββατοκύριακο 27-28/10 και οι επαναληπτικοί την Τετάρτη 14/11.

Η κλήρωση θα πραγματοποιηθεί μετά από ανακοίνωση της ΕΠΣΔΑ.

Αναλυτικά για το επαναληπτικό παιχνίδι του Μίμα και της Νέας Περάμου:

Κριός Ασπροπύργου – ΑΟ Μίμας/Μικρασιατική 1-2

Ο Κριός Ασπροπύργου αν και προηγήθηκε δεν μπόρεσε να κάμψει την Μικρασιατική, η οποία επικράτησε και στον επαναληπτικό στην Παραλία Ασπροπύργου με 2-1 και θα συνεχίσει στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μαζμανίδη(24’), για να γυρίσουν οι Μικρασιάτες το ματς με γκολ του Μανώλη(45’) και του νεοαποκτηθέντα Μπαγδάτογλου(75’).

Πολύ καλός ο διαιτητής Σταθόπουλος.

Κριός Ασπροπύργου: Κατσούλας, Μπαρουτίδης, Τοπάλοβ, Σϋρος, Γιαϊλίδης(87’ Κόλλιας), Πασαλίδης, Μαζμανίδης(77’ Λειβαδάς), Παπαδόπουλος(63’ Χορονίδης), Πέππας(89’ Καλοϊδάς), Τόλαςμ Βαλμάς.

ΑΟ Μίμας/Μικρασιατική: Υφαντής, Τζαφέρης, Τοπάλης, Συριανός, Νότα, Μαρούδης(67’ Απσιώτης), Λέζι(57’ Χαμπιλάι), Μανώλης, Μπαγδάτογλου(84’ Λίγδας), Βλαχοκυριάκος, Σακερλής(77’ Κουφής).

Νέα Πέραμος- Θρασύβουλος 3-1

Η Νέα Πέραμος «ζευγάρωσε» τις νίκες της επί του Θρασύβουλου, καθώς τον κατέβαλε στον επαναληπτικό με 3-1 και συνεχίζει στο θεσμό του Κυπέλλου. Τα γκολ της ομάδας του Χάρη Κοπιτσή πέτυχαν οι Σαχόλι (29’), Τσακάι (38’) και Χριστοδουλίδης (75’).

Το μόνο που κατάφερε ο Θρασύβουλος, ήταν να μειώσει στο τέλος με τον νεοεισελθέντα Καψάλα (90’).

Νέα Πέραμος: Κεχαγιάς, Τσολάκος, Χριστοδουλίδης, Γιόζεβ, Γαλανός(25’ λ.τρ. Λουκίδης), Καλαϊτζίδης, Τσακάι(57’ Κάντρο), Σαχόλι, Αγάθης(57’ Δράγαζης), Κουσίδης(57’ Γκελάι), Καμπόλης.

Θρασύβουλος: Μολταβάν, Θεοδωρίδης, Σιδηρόπουλος(46’ Καψάλας), Μιχαηλίδης, Σφακιανάκης, Μιχαλακάκος, Καπουράνη(68’ Χαλιμούρδας), Χαϊντούτης(73’ Πλαβούκος), Χαζντζόκος(46’ Λάλας), Κοντούλης, Αγγελιδάκης.

Ιωάννης Μήτσος – Μαθήματα Μηχανολογίας – άρθρα

Related posts