Μεγαρικός – ΜΙΜΑΣ: Ισοπαλία 1-1 στο ντέρμπι της Κυριακής

Με ανακοίνωσή του ο Α.Σ. Μεγαρικός ενημερώνει τους φιλάθλους για την έκβαση του αγώνα με τον ΜΙΜΑ στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΠΣΔΑ την Κυριακή 26/11/2023.

«Ισόπαλο 1-1 έληξε το τοπικό ντέρμπι μεταξύ του Μεγαρικού και του ΜΙΜΑ.

Το σκορ άνοιξε ο Μεγαρικός, που μπήκε πολύ δυνατά στο παιχνίδι, με γκολ του Μπαγδάτογλου στο 24′ με πλασέ στον αέρα, και με το σκορ αυτό έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο ΜΙΜΑΣ προσπάθησε πολύ για να βρει το γκολ και έπειτα από μία ολιγωρία στην άμυνα του Μεγαρικού στο 67′ ο Παρασκευόπουλος έκανε την ισοφάριση.

Στο υπόλοιπο του παιχνιδιού έγιναν φάσεις και από τις δύο ομάδες, παρόλα αυτά το παιχνίδι έληξε ισόπαλο 1-1 και έτσι μοιράστηκαν από έναν βαθμό και οι δύο ομάδες και παρέμειναν ισόβαθμες με 10 βαθμούς.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Μεγαρικός : (Σαμάτιαλης) Χόντος, Elezi A.(46’ Τζελάι), Kiosia, Φιαμέγκος, Μυρτάι, Σταυράκης, Μπαλλής(80’ Νάκος), Μαζιώτης , Elezi S(84’ Lusha)., Μανώλης(80’ Καριώρης), Μπαγδάτογλου(84’ Κυρίλης).

Μικρασιατική : (Πατσίρης) Κουφής Δ, Κουτσουμπής, Μιχάλης, Ζουμπουρλής, Μήτσος(64’ Λύγδας) , Παρασκευόπουλος, Στρατάκης , Κουφής Γ.(64’ Δράγασης), Χαμπιλάι(91’ Καλαϊτζής), Κήττας, Στουμπής.

Πριν την έναρξη του παιχνιδιού ο ΑΟ ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ απένειμε τιμητική πλακέτα στον ποδοσφαιριστή του Μεγαρικού Λαοκράτη Μπαγδάτογλου για την προσφορά του στην ομάδα τους σαν ποδοσφαιριστής».