Με 5-1 επικράτησε ο Μεγαρικός της Μικρασιατικής

Ο Α.Σ. Μεγαρικός με δελτίο τύπου αναφέρεται στη νίκη του με σκορ 5-1 επί της Μικρασιατικής.

«Βαθμολογική “ανάσα” πήρε η ομάδα μας στην εμβόλιμη αγωνιστική την Τετάρτη 27/03/2024 στο τοπικό ντέρμπι με την Μικρασιατική.

Ο Μεγαρικός στο συγκεκριμένο παιχνίδι έπιασε εξαιρετική απόδοση, ήταν από την αρχή μέχρι το τέλος ο κυρίαρχος του αγώνα και επικράτησε δίκαια με σκορ 5-1 της Μικρασιατικής.

Με γκολ του Μπαγδάτογλου ο οποίος πέτυχε στο 22′ το πρώτο γκολ της αναμέτρησης, μπήκαν οι ομάδες στα αποδυτήρια για το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη ο Μπαγδάτογλου πάλι διπλασίασε τα τέρματα στο 56’ με μία απίθανη λόμπα με τον Λεβεντούρη να κάνει το 0-3 στο 58’. Με τον ίδιο τρόπο (λόμπα) ο Μπαγδάτογλου στο 63’ έκανε το 0-4 για να ολοκληρώσει τα τέρματα του Μεγαρικού ο Λούσα στο 75’ που έκανε το 0-5.
Η Μικρασιατική μείωσε στο 80’ με τον Παρασκευόπουλο διαμορφώνοντας το τελικό 1-5.

Ο Μεγαρικός είχε και δύο δοκάρια, με τους Λούσα στο 40′ και Δουμένη στο 75′.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Κουφής Δ., Φρυγανάς, Κουτσουμπής, Μιχαήλης(64′ Κέλλης), Ζουμπουρλής, Μήτσος Δ., Παρασκευόπουλος, Στρατάκης, Καλαϊτζής(59′ Γκοσίδης), Χαμπιλάι, Στρουμπής(71′ Αναστασίου).

ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: Χόντος, Ελέζι(65′ Καριόρης), Φωλερός, Φιαμέγκος, Μυρτάι, Λεβεντούρης, Κοκόσι(65′ Σταυράκης), Μαζιώτης(79′ Σαχόλλι), Μπαγδάτογλου(71′ Δουμένης), Καστάνης, Λούσα(79′ Χατζής)».