Η ΝΕΜ κέρδισε τον Λοκρό στο μπαράζ και βλέπει Β Εθνική!

Η ΝΕΜ κέρδισε τον Λοκρό Αταλάντης στον αγώνα μπαράζ για την άνοδο στη Β Εθνική Μπάσκετ, εφόσον προχωρήσει η αναδιάρθρωση
Παρόλο που η ΝΕΜ βρέθηκε να χάνει στο 1ο δεκάλεπτο από τον Λοκρό με 9-12, ανέκαμψε και τελικά πήρε τη νίκη με 63-54.

Η τυπικά γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και τελικά πήραν τη νίκη και όπως όλα δείχνουν κέρδισαν μία σπουδαία άνοδο στη Β Εθνική. Κάθε χρόνο προκύπτει μία θέση για τον 3ο στη βαθμολογία και πιθανότατα αυτό θα ισχύσει και φέτος.

Δεκάλεπτα: 9-12, 26-24, 46-37, 63-54.
ΝΕΜ (Μάνταλος): Πετρούλας 1, Παπασπύρος, Σπυρόπουλος 8 (2), Παλαιοχωρίτης 14 (4), Ζακυνθινός 16, Μπαλάφας 5 (1), Στεφάνου, Αβραμίδης 2, Βούρτσης, Μαλούκος 11, Θέος 6, Σίδερης.
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Πρεφαντής, Γκραίκος, Φωτητζόγλου 11 (1), Ανδρέου, Κεχρής 5 (1), Πάσσας 9 (3), Παπαηλιού 3 (1), Μάτος Αν. 14, Δουρούκης 5 (1), Ψάλτου 7.

(στο βίντεο παρακαλουθείτε τα τελευταία 2 λεπτά όπως μεταδόθηκαν ζωντανά από τη σελίδα μας στο Facebook)