Πρόγραμμα Πρωταθλήματος Α και Β ΕΠΣΔΑ 2021-2022

Αναλυτικά το αγωνιστικό πρόγραμμα των πρωταθλημάτων Α και Β ΕΠΣΔΑ για την αγωνιστική περίοδο 2021-2022.

Στο πρωτάθλημα της Β ΕΠΣΔΑ συμμετέχουν 16 ομάδες, ενώ στη Β ΕΠΣΔΑ 13 ομάδες. Φέτος, επανήλθε η ομάδα του Μανδραϊκού, ενώ η Αργώ Μεγάρων δεν δήλωσε συμμετοχή.

Από τα Μέγαρα, στο πρωτάθλημα της Α ΕΠΣΔΑ συμμετέχουν οι Βύζας Μεγάρων, ΑΟ Μίμας/Μικρασιατική, ΑΓΣ Νέα Πέραμος και ο Μεγαρικός, ενώ στο πρωτάθλημα της Β ΕΠΣΔΑ ο Ευκλείδης.

Από την Α’ Κατηγορία ο πρώτος ανέρχεται στην Γ’ Εθνική, ενώ θα υποβιβαστούν όπως και τις προηγούμενες χρονιές, οι δυο τελευταίες ομάδες στη βαθμολογία. Από τη Β’ Κατηγορία ανέρχονται επίσης δύο σωματεία, όπως ίσχυε.

Αναφορικά με τη συμμετοχή ποδοσφαιριστών, αποφασίστηκε η υποχρεωτική συμμετοχή ενός μικρού στην ενδεκάδα τόσο στην Α’ όσο και στη Β’ Κατηγορία.

Τέλος, το όριο ηλικίας για φέτος θα είναι για ποδοσφαιριστές που είναι γεννημένοι μέχρι 1/1/1983.

Η έναρξη των πρωταθλημάτων ορίστηκε το Σαββατοκύριακο 2-3 Οκτωβρίου.

Πρωτάθλημα Α ΕΠΣΔΑ

1η Αγωνιστική – 16η Αγωνιστική
Ζωφριά – Βύζας Μεγάρων
Μεγαρικός – Σκορπιός Φυλής
Απόλλων Ποντίων – Μικρασιατική
Νέα Πέραμος – Θρασύβουλος
Λαμπερή Ελευσίνας – Αστέρας Μαγούλας
ΠΑΟΚ Μάνδρας – Ηρακλής Ελευσίνας
Ακράτητος – Ασπρόπυργος
Εθνικός Πανοράματος – Πυρρίχιος

2η Αγωνιστική – 17η Αγωνιστική
Μικρασιατική – Μεγαρικός
Θρασύβουλος – Σκορπιός Φυλής
Αστέρας Μαγούλας – Απόλλων Ποντίων
Ηρακλής Ελευσίνας – Νέα Πέραμος
Ασπρόπυργος – Λαμπερή Ελευσίνας
Πυρρίχιος – ΠΑΟΚ Μάνδρας
Βύζας Μεγάρων – Ακράτητος
Εθνικός Πανοράματος – Ζωφριά

3η Αγωνιστική – 19η Αγωνιστική
Θρασύβουλος – Μικρασιατική
Μεγαρικός – Αστέρας Μαγούλας
Σκορπιός Φυλής – Ηρακλής Ελευσίνας
Απόλλων Ποντίων – Ασπρόπυργος
Νέα Πέραμος – Πυρρίχιος
Λαμπερή Ελευσίνας – Βύζας Μεγάρων
ΠΑΟΚ Μάνδρας – Εθνικός Πανοράματος
Ζωφριά – Ακράτητος

4η Αγωνιστική – 19η Αγωνιστική
Αστέρας Μαγούλας – Θρασύβουλος
Ηρακλής Ελευσίνας – Μικρασιατική
Ασπρόπυργος – Μεγαρικός
Πυρρίχιος – Σκορπιός Φυλής
Βύζας Μεγάρων – Απόλλων Ποντίων
Εθνικός Πανοράματος – Νέα Πέραμος
Ακράτητος – Λαμπερή Ελευσίνας
ΠΑΟΚ Μάνδρας – Ζωφριά

5η Αγωνιστική – 20η Αγωνιστική
Ηρακλής Ελευσίνας – Αστέρας Μαγούλας
Θρασύβουλος – Ασπρόπυργος
Μικρασιατική – Πυρρίχιος
Μεγαρικός – Βύζας Μεγάρων
Σκορπιός Φυλής – Εθνικός Πανοράματος
Απόλλων Ποντίων – Ακράτητος
Νέα Πέραμος – ΠΑΟΚ Μάνδρας
Ζωφριά – Λαμπερή Ελευσίνας

6η Αγωνιστική – 21η Αγωνιστική
Ασπρόπυργος – Ηρακλής Ελευσίνας
Πυρρίχιος – Αστέρας Μαγούλας
Βύζας Μεγάρων – Θρασύβουλος
Εθνικός Πανοράματος – Μικρασιατική
Ακράτητος – Μεγαρικός
ΠΑΟΚ Μάνδρας – Σκορπιός Φυλής
Λαμπερή Ελευσίνας – Απόλλων Ποντίων
Νέα Πέραμος – Ζωφριά

7η Αγωνιστική – 22η Αγωνιστική
Πυρρίχιος – Ασπρόπυργος
Ηρακλής Ελευσίνας – Βύζας Μεγάρων
Αστέρας Μαγούλας – Εθνικός Πανοράματος
Θρασύβουλος – Ακράτητος
Μικρασιατική – ΠΑΟΚ Μάνδρας
Μεγαρικός – Λαμπερή Ελευσίνας
Σκορπιός Φυλής – Νέα Πέραμος
Ζωφριά – Απόλλων Ποντίων

8η Αγωνιστική – 23η Αγωνιστική
Βύζας Μεγάρων – Πυρρίχιος
Εθνικός Πανοράματος – Ασπρόπυργος
Ακράτητος – Ηρακλής Ελευσίνας
ΠΑΟΚ Μάνδρας – Αστέρας Μαγούλας
Λαμπερή Ελευσίνας – Θρασύβουλος
Νέα Πέραμος – Μικρασιατική
Απόλλων Ποντίων – Μεγαρικός
Σκορπιός Φυλής – Ζωφριά

9η Αγωνιστική – 24η Αγωνιστική
Βύζας Μεγάρων – Εθνικός Πανοράματος
Πυρρίχιος – Ακράτητος
Ασπρόπυργος – ΠΑΟΚ Μάνδρας
Ηρακλής Ελευσίνας – Λαμπερή Ελευσίνας
Αστέρας Μαγούλας – Νέα Πέραμος
Θρασύβουλος – Απόλλων Ποντίων
Μικρασιατική – Σκορπιός Φυλής
Ζωφριά – Μεγαρικός

10η Αγωνιστική – 25η Αγωνιστική
Ακράτητος – Εθνικός Πανοράματος
ΠΑΟΚ Μάνδρας – Βύζας Μεγάρων
Λαμπερή Ελευσίνας – Πυρρίχιος
Νέα Πέραμος – Ασπρόπυργος
Απόλλων Ποντίων – Ηρακλής Ελευσίνας
Σκορπιός Φυλής – Αστέρας Μαγούλας
Μεγαρικός – Θρασύβουλος
Μικρασιατική – Ζωφριά

11η Αγωνιστική – 26η Αγωνιστική
Ακράτητος – ΠΑΟΚ Μάνδρας
Εθνικός Πανοράματος – Λαμπερή Ελευσίνας
Βύζας Μεγάρων – Νέα Πέραμος
Πυρρίχιος – Απόλλων Ποντίων
Ασπρόπυργος – Σκορπιός Φυλής
Ηρακλής Ελευσίνας – Μεγαρικός
Αστέρας Μαγούλας – Μικρασιατική
Ζωφριά – Θρασύβουλοςς

12η Αγωνιστική – 27η Αγωνιστική
Λαμπερή Ελευσίνας – ΠΑΟΚ Μάνδρας
Νέα Πέραμος – Ακράτητος
Απόλλων Ποντίων – Εθνικός Πανοράματος
Σκορπιός Φυλής – Βύζας Μεγάρων
Μεγαρικός – Πυρρίχιος
Μικρασιατική – Ασπρόπυργος
Θρασύβουλος – Ηρακλής Ελευσίνας
Αστέρας Μαγούλας – Ζωφριά

13η Αγωνιστική – 28η Αγωνιστική
Λαμπερή Ελευσίνας – Νέα Πέραμος
ΠΑΟΚ Μάνδρας – Απόλλων Ποντίων
Ακράτητος – Σκορπιός Φυλής
Εθνικός Πανοράματος – Μεγαρικός
Βύζας Μεγάρων – Μικρασιατική
Πυρρίχιος – Θρασύβουλος
Ασπρόπυργος – Αστέρας Μαγούλας
Ζωφριά – Ηρακλής Ελευσίνας

14η Αγωνιστική – 29η Αγωνιστική
Απόλλων Ποντίων – Νέα Πέραμος
Σκορπιός Φυλής – Λαμπερή Ελευσίνας
Μεγαρικός – ΠΑΟΚ Μάνδρας
Μικρασιατική – Ακράτητος
Θρασύβουλος – Εθνικός Πανοράματος
Αστέρας Μαγούλας – Βύζας Μεγάρων
Ηρακλής Ελευσίνας – Πυρρίχιος
Ασπρόπυργος – Ζωφριά

15η Αγωνιστική – 30η Αγωνιστική
Νέα Πέραμος – Μεγαρικός
Λαμπερή Ελευσίνας – Μικρασιατική
ΠΑΟΚ Μάνδρας – Θρασύβουλος
Ακράτητος – Αστέρας Μαγούλας
Εθνικός Πανοράματος – Ηρακλής Ελευσίνας
Βύζας Μεγάρων – Ασπρόπυργος
Ζωφριά – Πυρρίχιος
Απόλλων Ποντίων – Σκορπιός Φυλής


Πρωτάθλημα Β ΕΠΣΔΑ

1η Αγωνιστική – 14η Αγωνιστική
Ευκλείδης – Αίας Παραλίας
Ίκαρος Νεοκτίστων – ΡΕΠΟ
Μανδραϊκός – Κριός Ασπροπύργου
Πανλιοσιακός – Αστέρας Άνω Λιοσίων
ΑΕ Ζεφυρίου – Ατρόμητος Ελευσίνας
Δύναμη Ασπροπύργου – Ερμής Άνω Λιοσίων
Λεών – ΠΑΟ Φυλής

2η Αγωνιστική – 15η Αγωνιστική
Αστέρας Άνω Λιοσίων – Κριός Ασπροπύργου
Ατρόμητος Ελευσίνας – Μανδραϊκός
Ερμής Άνω Λιοσίων – Πανλιοσιακός
ΠΑΟ Φυλής – ΑΕ Ζεφυρίου
ΡΕΠΟ – Δύναμη Ασπροπύργου
Αίας Παραλίας – Λεών
Ίκαρος Νεοκτίστων – Ευκλείδης

3η Αγωνιστική – 16η Αγωνιστική
Αστέρας Άνω Λιοσίων – Ατρόμητος Ελευσίνας
Κριός Ασπροπύργου – Ερμής Άνω Λιοσίων
Μανδραϊκός – ΠΑΟ Φυλής
Πανλιοσιακός – ΡΕΠΟ
ΑΕ Ζεφυρίου – Αίας Παραλίας
Δύναμη Ασπροπύργου – Ίκαρος Νεοκτίστων
Ευκλείδης – Λεών

4η Αγωνιστική – 17η Αγωνιστική
Ερμής Άνω Λιοσίων – Ατρόμητος Ελευσίνας
ΠΑΟ Φυλής – Αστέρας Άνω Λιοσίων
ΡΕΠΟ – Κριός Ασπροπύργου
Αίας Παραλίας – Μανδραϊκός
Ίκαρος Νεοκτίστων – Πανλιοσιακός
Λεών – ΑΕ Ζεφυρίου
Δύναμη Ασπροπύργου – Ευκλείδης

5η Αγωνιστική – 18η Αγωνιστική
Ερμής Άνω Λιοσίων – ΠΑΟ Φυλής
Ατρόμητος Ελευσίνας – ΡΕΠΟ
Αστέρας Άνω Λιοσίων – Αίας Παραλίας
Κριός Ασπροπύργου – Ίκαρος Νεοκτίστων
Μανδραϊκός – Λεών
Πανλιοσιακός – Δύναμη Ασπροπύργου
Ευκλείδης – ΑΕ Ζεφυρίου

6η Αγωνιστική – 19η Αγωνιστική
ΡΕΠΟ – ΠΑΟ Φυλής
Αίας Παραλίας – Ερμής Άνω Λιοσίων
Ίκαρος Νεοκτίστων – Ατρόμητος Ελευσίνας
Λεών – Αστέρας Άνω Λιοσίων
Δύναμη Ασπροπύργου – Κριός Ασπροπύργου
ΑΕ Ζεφυρίου – Μανδραϊκός
Πανλιοσιακός – Ευκλείδης

7η Αγωνιστική – 20η Αγωνιστική
ΡΕΠΟ – Αίας Παραλίας
ΠΑΟ Φυλής – Ίκαρος Νεοκτίστων
Ερμής Άνω Λιοσίων – Λεών
Ατρόμητος Ελευσίνας – Δύναμη Ασπροπύργου
Αστέρας Άνω Λιοσίων – ΑΕ Ζεφυρίου
Κριός Ασπροπύργου – Πανλιοσιακός
Ευκλείδης – Μανδραϊκός

8η Αγωνιστική – 21η Αγωνιστική
Ίκαρος Νεοκτίστων – Αίας Παραλίας
Λεών – ΡΕΠΟ
Δύναμη Ασπροπύργου – ΠΑΟ Φυλής
ΑΕ Ζεφυρίου – Ερμής Άνω Λιοσίων
Πανλιοσιακός – Ατρόμητος Ελευσίνας
Μανδραϊκός – Αστέρας Άνω Λιοσίων
Κριός Ασπροπύργου – Ευκλείδης

9η Αγωνιστική – 22η Αγωνιστική
Λεών – Ίκαρος Νεοκτίστων
Αίας Παραλίας – Δύναμη Ασπροπύργου
ΡΕΠΟ – ΑΕ Ζεφυρίου
ΠΑΟ Φυλής – Πανλιοσιακός
Ερμής Άνω Λιοσίων – Μανδραϊκός
Ατρόμητος Ελευσίνας – Κριός Ασπροπύργου
Ευκλείδης – Αστέρας Άνω Λιοσίων

10η Αγωνιστική – 23η Αγωνιστική
Δύναμη Ασπροπύργου – Λεών
ΑΕ Ζεφυρίου – Ίκαρος Νεοκτίστων
Πανλιοσιακός – Αίας Παραλίας
Μανδραϊκός – ΡΕΠΟ
Κριός Ασπροπύργου – ΠΑΟ Φυλής
Αστέρας Άνω Λιοσίων – Ερμής Άνω Λιοσίων
Ατρόμητος Ελευσίνας – Ευκλείδης

11η Αγωνιστική – 24η Αγωνιστική
ΑΕ Ζεφυρίου – Δύναμη Ασπροπύργου
Λεών – Πανλιοσιακός
Ίκαρος Νεοκτίστων – Μανδραϊκός
Αίας Παραλίας – Κριός Ασπροπύργου
ΡΕΠΟ – Αστέρας Άνω Λιοσίων
ΠΑΟ Φυλής – Ατρόμητος Ελευσίνας
Ευκλείδης – Ερμής Άνω Λιοσίων

12η Αγωνιστική – 25η Αγωνιστική
Πανλιοσιακός – ΑΕ Ζεφυρίου
Μανδραϊκός – Δύναμη Ασπροπύργου
Κριός Ασπροπύργου – Λεών
Αστέρας Άνω Λιοσίων – Ίκαρος Νεοκτίστων
Ατρόμητος Ελευσίνας – Αίας Παραλίας
Ερμής Άνω Λιοσίων – ΡΕΠΟ
ΠΑΟ Φυλής – Ευκλείδης

13η Αγωνιστική – 26η Αγωνιστική
ΑΕ Ζεφυρίου – Κριός Ασπροπύργου
Δύναμη Ασπροπύργου – Αστέρας Άνω Λιοσίων
Λεών – Ατρόμητος Ελευσίνας
Ίκαρος Νεοκτίστων – Ερμής Άνω Λιοσίων
Αίας Παραλίας – ΠΑΟ Φυλής
Ευκλείδης – ΡΕΠΟ
Μανδραϊκός – Πανλιοσιακός

Παρόμοια άρθρα

Back to top button