Βύζας Μεγάρων – Παναργειακός 4-3

Πολύ μεγάλη νίκη με ανατροπή πέτυχε ο Βύζας Μεγάρων στον πρώτο εντός έδρας αγώνα για το φετινό πρωτάθλημα της Γ Εθνικής, καθώς επικράτησε με 4-3 του αξιόμαχου Παναργειακού.

Στο πρώτο ημίχρονο στο Στάδιο Μεγάρων, ο Παναργειακός προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό με τον Γκίνο, με τον Βύζα να ισοφαρίζει στο 22ο λεπτό σε 1-1 με κεφαλιά του Ζωγράφου μετά από δυνατό σουτ στο δοκάρι του Κλωνάρη. Το 2-1 πέτυχε ο Κλωνάρης μετά από 3 λεπτά, με τον Παναργειακό να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 34ο λεπτό με τον Κατιάγκα, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι στο 43ο λεπτό.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για τον Βύζα, καθώς πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Παιδάκη στο 50ο λεπτό. Στο 70ο λεπτό, κι ενώ οι παίκτες του Παναργειακού πίεζαν για την ισοφάριση αφήνοντας πολλά κενά, ο Παιδάκης έγραψε το 4-2 μετά από όμορφη ενέργεια του Βλάχου.

Στις καθυστερήσεις ο Λύρας μείωσε για το τελικό 4-3 για τον Παναργειακό. Τέλος, ο Βλάχος του Βύζαντα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για τράβηγμα.

Βύζας Μεγάρων (προπονητής Κυριάκος Μίχας): Λαμπρόπουλος, Λιούρας, Δημακάκος, Μπαντούνας, Βαρδακώστας, Αλεβίζος(54’Τσονκόφ), Παιδάκης, Μαζιώτης Ακ(86’Ρόγκας), Ζωγράφος, Κλωνάρης(79’Ντράχο), Βλάχος.
ΠΑΓΚΟΣ: Σταυρόπουλος Ν., Ντράχο, Τσονκόφ, Λένος, Ρόγκας, Κούρτης, Χατζημελετιάδης.

Παναργειακός (προπονητής Γιάννης Δουβίκας): Πνευματικός, Ρότα, Φλώρος(53’Πασχαλάκης), Τσώνης, Παπαστεριανός, Γ κατιάγκα, Γκίνο, Νηκλισιώτης,Δρακάκης, Μανουσάκης(53’ Λύρας), Παπαιωάννου(46’Χαρίτος).
ΠΑΓΚΟΣ: Καρέλης, Κόκαλης, Λουιζίδης, Καρούτης,

Βύζας Μεγάρων - Παναργειακός 4-3 Βύζας Μεγάρων - Παναργειακός 4-3 Βύζας Μεγάρων - Παναργειακός 4-3 Βύζας Μεγάρων - Παναργειακός 4-3 Βύζας Μεγάρων - Παναργειακός 4-3 Βύζας Μεγάρων - Παναργειακός 4-3 Βύζας Μεγάρων - Παναργειακός 4-3