ΑΟ Χαλκίς – Βύζας Μεγάρων 1-2

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Βύζα Μεγάρων στην Χαλκίδα απέναντι στον ΑΟ Χαλκίς. Ο Βλάχος με τρομερό σουτ πέτυχε το 0-1 μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ ήταν μόνιμος κίνδυνος για τους γηπεδούχους.

Ο Βύζας στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα έκλεισε τους μέσους και τους επιθετικούς παίκτες της Χαλκίδας, με αποτέλεσμα οι φάσεις να είναι λιγοστές και για τις δύο ομάδες. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Βύζας πέτυχε και δεύτερο τέρμα στο 56ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αλ. Μαζιώτη από απόσταση 40 μέτρων.

Οι γηπεδούχοι αύξησαν την πίεσή τους στην περιοχή του Καρνέση και τελικά μείωσαν στο σκορ στο 78ο λεπτό, ενώ στη συνέχεια και μέχρι τη λήξη του αγώνα, οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και πολλές καλές ευκαιρίες, μεταξύ των οποίων και δύο δοκάρια.

Ο παίκτης του Βύζαντα, Λιούρας αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 75ο λεπτό.