Αχαϊκή – Βύζας Μεγάρων 1-2. Ο Βύζας παρέμεινε στην Γ Εθνική!

Μετά το νικηφόρο πέρασμα και από την Πάτρα με 1-2, ο Βύζας Μεγάρων παρέμεινε και μαθηματικά στην κατηγορία, 3 αγωνιστικές πριν από την λήξη του πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά τον αγώνα και προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό. Ο Κωστής έκανε την πάσα για τον Καρρά κι εκείνος από κοντά νίκησε τον Διαμάντη για το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι πάντως δεν το έβαλαν κάτω και ισοφάρισαν μετά από τριάντα λεπτά με τον Μητρόπουλο να σκοράρει από το σημείο του πέναλτι, σε μία παράβαση την οποία κέρδισε ο ίδιος.

Στο 70' ο Βύζας ολοκλήρωσε την ανατροπή με «δράστη» τον Παπαδόπουλο ο οποίος σκόραρε με υπέροχο τακουνάκι μετά από σέντρα του Μητρόπουλου.

Οι νικητές ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Σιδέρη με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 90'.

ΑΧΑΪΚΗ (Γιάννης Ζερδεβάς): Δρακόπουλος, Αποσκίτης (75' Κακαφώνης), Κωστής, Πετρόπουλος, Κυριαζόπουλος, Αυγερινός, Μητρόπουλος (46΄ Γεωργίου), Γιουβανέλης, Καρράς, Φραγκουλιάς (69' Ντάζος), Αθανασόπουλος, Γεωργίου

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ (Βασίλης Στασινόπουλος): Διαμάντης, Χουστουλάκης, Δημακάκος, Διαμαντόπουλος, Αλεβίζος (89' Κορομηλάς), Σιδέρης, Μητρόπουλος, Μιχαλόπουλος (87' Σελμανάι), Παπαδόπουλος, Στρατάκης, Ανδριανόπουλος (75' Βλάχος)

* Η Αχαική έχει ένα μηδενισμό
*Η Κύμη κι ο Μανδραικός έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα, ενώ ο Αστέρας Μαγούλας αποβλήθηκε