3 μετάλλια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα SAVATE-KICKBOXING

Στις 2 Δεκεμβρίου 2012 πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα SAVATE-KICKBOXING στην πόλη του Αγρινίου με συμμετοχή πολλών συλλόγων από όλη την Ελλάδα. Οι αγώνες που παρακολούθησε το κοινό ήταν εντυπωσιακοί και υψηλού επιπέδου με αποτέλεσμα να υπάρχει ποιοτικό θέαμα.

Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ TAEKWONDO-KICKBOXINGΜΕΓΑΡΩΝ ήταν ο μοναδικός σύλλογος που εκπροσώπησε την πόλη μας σε αύτη την μεγάλη διοργάνωση και κατάφερε να κατακτήσει τρία μετάλλια από τις τρεις συμμετοχές που είχε. Οι αθλητές του έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και κατάφεραν μια διάκριση στο βάθρο. Αναλυτικά οι αθλητές κατέκτησαν τα εξής μετάλλια :

Χρυσό μετάλλιο : Στεργίου Γιώργος, Αργυρό : Στεργίου Νίκος και Χάλκινο : Ζαμπέτας Γιώργος. Οι προπονητές του συλλόγου Στρατούρης Χρήστος 5ο danκαι Κούρσος Μελέτης 6ο danέμειναν ικανοποιημένοι από τις διακρίσεις των αθλητών τους και συνεχίζουν να προγραμματίζουν την προετοιμασία τους για τις επόμενες διοργανώσεις.