Βύζας Μεγάρων – Αχαϊκή 3-0

Συνεχίζει τα θετικά αποτελέσματα ο Βύζας, αυτή τη φορά με εντός έδρας νίκη με 3-0, με αντίπαλο την Αχαϊκή.

Ο Βύζας ήταν καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και δίκαια έφτασε στην 4η νίκη του στο πρωτάθλημα, φθάνοντας τους 15 βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε στο 45ο λεπτό ο Βασιλάκος με κεφαλιά, ο Κολιόπουλος διπλασίασε τα τέρματα του Βύζα στο 53ο λεπτό με κεφαλιά, ενώ ο Μητρόπουλος έκανε το 3-0 πάλι με κεφαλιά στο 93ο λεπτό. Στο 89' ο Σταθόπουλος απέκρουσε πέναλτι του Παπαδόπουλου.

Να σημειωθεί ότι στο πρώτο ημίχρονο είχαμε μία δεκάλεπτη καθυστέρηση καθώς τραυματίστηκε στο κεφάλι (κάκωση στο αριστερό ζυγωματικό) ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων, όπου και αποχώρησε με ασθενοφόρο.

Βύζας Μεγάρων (Βασίλης Στασινόπουλος): Διαμάντης, Χουστουλάκης (30' λ.τρ. Αλεβίζος), Δημακάκος, Διαμαντόπουλος, Βασιλάκος, Σιδέρης, Βλάχος (80' Παπαδόπουλος), Μιχαλόπουλος (90' Κολιόπουλος), Μητρόπουλος, Στρατάκης, Σελμανάι

Αχαϊκή (Γιάννης Ζερδεβάς): Δρακόπουλος (36' λ.τρ. Σταθόπουλος), Πετρόπουλος, Νιάρος, Μπεκίρης, Διακάτος, Σαμίκος, Καζατζής, Βαλσάμης (72' Ντάζο), Μητρόπουλος (55' Μπουρδανιώτης), Μικελάτος, Αποσκίτης