Πρόγραμμα Πρωταθλήματος Α και Β ΕΠΣΔΑ 2019-2020

Πρόγραμμα Πρωταθλήματος Α και Β ΕΠΣΔΑ 2019-2020

Αναλυτικά το αγωνιστικό πρόγραμμα των πρωταθλημάτων Α και Β ΕΠΣΔΑ για την αγωνιστική περίοδο 2019 – 2020.

Στο πρωτάθλημα της κάθε κατηγορίας συμμετέχουν 14 ομάδες, ενώ στη Β ΕΠΣΔΑ εμφανίζεται και το νεοσύστατο σωματείο Ατρόμητος Ελευσίνας.

Από τα Μέγαρα, στο πρωτάθλημα της Α ΕΠΣΔΑ συμμετέχουν οι Βύζας Μεγάρων, ΑΟ Μίμας/Μικρασιατική και η ΑΓΣ Νέα Πέραμος, ενώ στο πρωτάθλημα της Α ΕΠΣΔΑ ο Μεγαρικός.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Πρωτάθλημα Α ΕΠΣΔΑ

1η Αγωνιστική – 14η Αγωνιστική
Λαμπερή – Βύζας Μεγάρων
Αστέρας Μαγούλας – Ζωφριά
Απόλλων Ποντίων – Νέα Πέραμος
Θρασύβουλος – ΠΑΟΚ Μάνδρας
Μανδραϊκός – Πανελευσινιακός
Ηρακλής Ελευσίνας – Πυρρίχιος
Εθνικός Πανοράματος – Μικρασιατική

2η Αγωνιστική – 15η Αγωνιστική
Αστέρας Μαγούλας – Λαμπερή Ελευσίνας
Βύζας Μεγάρων – Απόλλων Ποντίων
Ζωφριά – Θρασύβουλος
Νέα Πέραμος – Μανδραϊκός
ΠΑΟΚ Μάνδρας – Ηρακλής Ελευσίνας
Πανελευσινιακός – Εθνικός Πανοράματος
Πυρρίχιος – Μικρασιατική

3η Αγωνιστική – 16η Αγωνιστική
Λαμπερή Ελευσίνας – Απόλλων Ποντίων
Θρασύβουλος – Αστέρας Μαγούλας
Μανδραϊκός – Βύζας Μεγάρων
Ηρακλής Ελευσίνας – Ζωφριά
Εθνικός Πανοράματος – Νέα Πέραμος
Μικρασιατική – ΠΑΟΚ Μάνδρας
Πυρρίχιος – Πανελευσινιακός

4η Αγωνιστική – 17η Αγωνιστική
Θρασύβουλος – Λαμπερή Ελευσίνας
Απόλλων Ποντίων – Μανδραϊκός
Αστέρας Μαγούλας – Ηρακλής Ελευσίνας
Βύζας Μεγάρων – Εθνικός Πανοράματος
Ζωφριά – Μικρασιατική
Νέα Πέραμος – Πυρρίχιος
ΠΑΟΚ Μάνδρας – Πανελευσινιακός

5η Αγωνιστική – 18η Αγωνιστική
Λαμπερή Ελευσίνας – Μανδραϊκός
Ηρακλής Ελευσίνας – Θρασύβουλος
Εθνικός Πανοράματος – Απόλλων Ποντίων
Μικρασιατική – Αστέρας Μαγούλας
Πυρρίχιος – Βύζας Μεγάρων
Πανελευσινιακός – Ζωφριά
ΠΑΟΚ Μάνδρας – Νέα Πέραμος

6η Αγωνιστική – 19η Αγωνιστική
Ηρακλής Ελευσίνας – Λαμπερή Ελευσίνας
Μανδραϊκός – Εθνικός Πανοράματος
Θρασύβουλος – Μικρασιατική
Απόλλων Ποντίων – Πυρρίχιος
Αστέρας Μαγούλας – Πανελευσινιακός
Βύζας Μεγάρων – ΠΑΟΚ Μάνδρας
Ζωφριά – Νέα Πέραμος

7η Αγωνιστική – 20η Αγωνιστική
Λαμπερή Ελευσίνας – Εθνικός Πανοράματος
Μικρασιατική – Ηρακλής Ελευσίνας
Πυρρίχιος – Μανδραϊκός
Πανελευσινιακός – Θρασύβουλος
ΠΑΟΚ Μάνδρας – Απόλλων Ποντίων
Νέα Πέραμος – Αστέρας Μαγούλας
Ζωφριά – Βύζας Μεγάρων

8η Αγωνιστική – 21η Αγωνιστική
Μικρασιατική – Λαμπερή Ελευσίνας
Εθνικός Πανοράματος – Πυρρίχιος
Ηρακλής Ελευσίνας – Πανελευσινιακός
Μανδραϊκός – ΠΑΟΚ Μάνδρας
Θρασύβουλος – Νέα Πέραμος
Απόλλων Ποντίων – Ζωφριά
Αστέρας Μαγούλας – Βύζας Μεγάρων

9η Αγωνιστική – 22η Αγωνιστική
Λαμπερή Ελευσίνας – Πυρρίχιος
Πανελευσινιακός – Μικρασιατική
ΠΑΟΚ Μάνδρας – Εθνικός Πανοράματος
Νέα Πέραμος – Ηρακλής Ελευσίνας
Ζωφριά – Μανδραϊκός
Βύζας Μεγάρων – Θρασύβουλος
Απόλλων Ποντίων – Αστέρας Μαγούλας

10η Αγωνιστική – 23η Αγωνιστική
Πανελευσινιακός – Λαμπερή Ελευσίνας
Πυρρίχιος – ΠΑΟΚ Μάνδρας
Μικρασιατική – Νέα Πέραμος
Εθνικός Πανοράματος – Ζωφριά
Ηρακλής Ελευσίνας – Βύζας Μεγάρων
Μανδραϊκός – Αστέρας Μαγούλας
Θρασύβουλος – Απόλλων Ποντίων

11η Αγωνιστική – 24η Αγωνιστική
Λαμπερή Ελευσίνας – ΠΑΟΚ Μάνδρας
Νέα Πέραμος – Πανελευσινιακός
Ζωφριά – Πυρρίχιος
Βύζας Μεγάρων – Μικρασιατική
Αστέρας Μαγούλας – Εθνικός Πανοράματος
Απόλλων Ποντίων – Ηρακλής Ελευσίνας
Μανδραϊκός – Θρασύβουλος

12η Αγωνιστική – 25η Αγωνιστική
Νέα Πέραμος – Λαμπερή Ελευσίνας
ΠΑΟΚ Μάνδρας – Ζωφριά
Πανελευσινιακός – Βύζας Μεγάρων
Πυρρίχιος – Αστέρας Μαγούλας
Μικρασιατική – Απόλλων Ποντίων
Εθνικός Πανοράματος – Θρασύβουλος
Ηρακλής Ελευσίνας – Μανδραϊκός

13η Αγωνιστική – 26η Αγωνιστική
Λαμπερή Ελευσίνας – Ζωφριά
Βύζας Μεγάρων – Νέα Πέραμος
Αστέρας Μαγούλας – ΠΑΟΚ Μάνδρας
Απόλλων Ποντίων – Πανελευσινιακός
Θρασύβουλος – Πυρρίχιος
Μανδραϊκός – Μικρασιατική
Εθνικός Πανοράματος – Ηρακλής Ελευσίνας


Πρωτάθλημα Β ΕΠΣΔΑ

1η Αγωνιστική – 14η Αγωνιστική
Δύναμη Ασπροπύργου – Ατρόμητος Ελευσίνας
ΠΑΟ Φυλής – Λέων
Αστέρας Άνω Λιοσίων – Άγιοι Ανάργυροι Ελευσίνας
Αίας Παραλίας – Σκορπιός Φυλής
ΑΕ Ζεφυρίου – Κριός Ασπροπύργου
Μεγαρικός – Ερμής Άνω Λιοσίων
Απόλλων Άνω Λιοσίων – Ίκαρος Νεοκτίστων

2η Αγωνιστική – 15η Αγωνιστική

ΠΑΟ Φυλής – Δύναμη Ασπροπύργου
Ατρόμητος Ελευσίνας – στέρας Άνω Λιοσίων
Λέων – Αίας Παραλίας
Άγιοι Ανάργυροι Ελευσίνας – ΑΕ Ζεφυρίου
Σκορπιός Φυλής – Μεγαρικός
Κριός Ασπροπύργου – Απόλλων Άνω Λιοσίων
Ερμής Άνω Λιοσίων – Ίκαρος Νεοκτίστων

3η Αγωνιστική – 16η Αγωνιστική

Δύναμη Ασπροπύργου – Αστέρας Άνω Λιοσίων
Αίας Παραλίας – ΠΑΟ Φυλής
ΑΕ Ζεφυρίου – Ατρόμητος Ελευσίνας
Μεγαρικός – Λέων
Απόλλων Άνω Λιοσίων – Άγιοι Ανάργυροι Ελευσίνας
Ίκαρος Νεοκτίστων – Σκορπιός Φυλής
Ερμής Άνω Λιοσίων – Κριός Ασπροπύργου

4η Αγωνιστική – 17η Αγωνιστική
Αίας Παραλίας – Δύναμη Ασπροπύργου
Αστέρας Άνω Λιοσίων – ΑΕ Ζεφυρίου
ΠΑΟ Φυλής – Μεγαρικός
Ατρόμητος Ελευσίνας – Απόλλων Άνω Λιοσίων
Λέων – Ίκαρος Νεοκτίστων
Άγιοι Ανάργυροι Ελευσίνας – Ερμής Άνω Λιοσίων
Σκορπιός Φυλής – Κριός Ασπροπύργου

5η Αγωνιστική – 18η Αγωνιστική
Δύναμη Ασπροπύργου – ΑΕ Ζεφυρίου
Μεγαρικός – Αίας Παραλίας
Απόλλων Άνω Λιοσίων – Αστέρας Άνω Λιοσίων
Ίκαρος Νεοκτίστων – ΠΑΟ Φυλής
Ερμής Άνω Λιοσίων – Ατρόμητος Ελευσίνας
Κριός Ασπροπύργου – Λέων
Σκορπιός Φυλής – Άγιοι Ανάργυροι Ελευσίνας

6η Αγωνιστική – 19η Αγωνιστική
Μεγαρικός – Δύναμη Ασπροπύργου
ΑΕ Ζεφυρίου – Απόλλων Άνω Λιοσίων
Αίας ΠΑραλίας – Ίκαρος Νεοκτίστων
Αστέρας Άνω Λιοσίων – Ερμής Άνω Λιοσίων
ΠΑΟ Φυλής – Κριός Ασπροπύργου
Ατρόμητος Ελευσίνας – Σκορπιός Φυλής
Λέων – Άγιοι Ανάργυροι Ελευσίνας

7η Αγωνιστική – 20η Αγωνιστική
Δύναμη Ασπροπύργου – Απόλλων Άνω Λιοσίων
Ίκαρος Νεοκτίστων – Μεγαρικός
Ερμής Άνω Λιοσίων – ΑΕ Ζεφυρίου
Κριός Ασπροπύργου – Αίας Παραλίας
Σκορπιός Φυλής – Αστέρας Άνω Λιοσίων
Άγιοι Ανάργυροι Ελευσίνας – ΠΑΟ Φυλής
Λέων – Ατρόμητος Ελευσίνας

8η Αγωνιστική – 21η Αγωνιστική
Ίκαρος Νεοκτίστων – Δύναμη Ασπροπύργου
Απόλλων Άνω Λιοσίων – Ερμής Άνω Λιοσίων
Μεγαρικός – Κριός Ασπροπύργου
ΑΕ Ζεφυρίου – Σκορπιός Φυλής
Αίας Παραλίας – Άγιοι Ανάργυροι Ελευσίνας
Αστέρας Άνω Λιοσίων – Λέων
ΠΑΟ Φυλής – Ατρόμητος Ελευσίνας

9η Αγωνιστική – 22η Αγωνιστική
Δύναμη Ασπροπύργου – Ερμής Άνω Λιοσίων
Κριός Ασπροπύργου – Ίκαρος Νεοκτίστων
Σκορπιός Φυλής – Απόλλων Άνω Λιοσίων
Άγιοι Ανάργυροι Ελευσίνας – Μεγαρικός
Λέων – ΑΕ Ζεφυρίου
Ατρόμητος Ελευσίνας – Αίας Παραλίας
Αστέρας Άνω Λιοσίων – ΠΑΟ Φυλής

10η Αγωνιστική – 23η Αγωνιστική
Κριός Ασπροπύργου – Δύναμη Ασπροπύργου
Ερμής Άνω Λιοσίων – Σκορπιός Φυλής
‘Ικαρος Νεοκτίστων – Άγιοι Ανάργυροι Ελευσίνας
Απόλλων Άνω Λιοσίων – Λέων
Μεγαρικός – Ατρόμητος Ελευσίνας
ΑΕ Ζεφυρίου – ΠΑΟ Φυλής
Αίας Παραλίας – Αστέρας Άνω Λιοσίων

11η Αγωνιστική – 24η Αγωνιστική
Δύναμη Ασπρoύργου. – Σκορπιός Φυλής
Άγ. Ανάργυροι Ελευσίνας. – Κριός Ασπροπύργου
Λέων – Ερμής Άνω Λιοσίων
Ατρόμητος Ελευσίνας – Ίκαρος Νεοκτίστων
ΠΑΟ Φυλής – Απόλλων Άνω Λιοσίων
Αστέρας Άνω Λιοσίων – Μεγαρικός
ΑΕ Ζεφυρίου – Αίας Παραλίας

12η Αγωνιστική – 25η Αγωνιστική
Άγ. Ανάργυροι Ελευσίνας – Δύναμη Ασπροπύργου
Σκορπιός Φυλής – Λέων
Κριός Ασπρόπυργος – Ατρόμητος Ελευσίνας
Ερμής Άνω Λιοσίων – ΠΑΟ Φυλής
Ίκαρος Νεοκτίστων – Αστέρας Άνω Λιοσίων
Απόλλων Άνω Λιοσίων – Αίας Παραλίας
Μεγαρικός – ΑΕ Ζεφυρίου

13η Αγωνιστική – 26η Αγωνιστική
Δύναμη Ασπροπύργου – Λέων
Ατρόμητος Ελευσίνας – Άγ. Ανάργυροι Ελευσίνας
ΠΑΟ Φυλής – Σκορπιός Φυλής
Αστέρας Άνω Λιοσίων – Κριός Ασπροπύργου
Αίας Παραλίας Ασπροπύργου – Ερμής Άνω Λιοσίων
ΑΕ Ζεφυρίου – Ίκαρος Νεοκτίστων
Απόλλων Άνω Λιοσίων – Μεγαρικός

therealstory-728×90

Σχετικά άρθρα

To megaratv.gr θεωρεί δικαίωμα του κάθε αναγνώστη να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του.
Ωστόσο, τονίζουμε ρητά ότι δεν υιοθετούμε τις απόψεις αυτές, καθώς εκφράζουν τον εκάστοτε χρήστη και μόνο αυτόν. Παρακαλούμε πολύ να είστε ευπρεπείς στις εκφράσεις σας.
Τα σχόλια με ύβρεις θα διαγράφονται, ενώ οι χρήστες που προκαλούν ή υβρίζουν θα αποκλείονται.