Φιλικό: Βύζας Μεγάρων – Παναιγιάλειος 3-2

Ο Βύζας επικράτησε με 3-2 του Παναιγιάλειου στα Μέγαρα χάρη στην απόδοση που είχε στα πρώτα 30 λεπτά της αναμέτρησης.

Η ομάδα των Μεγάρων μπήκε πολύ καλά στο γήπεδο, πίεσε πολύ τον Παναιγιάλειο και κατάφερε να σημειώσει τρία γκολ στο πρώτο εικοσάλεπτο. Μετά ακολούθησε ένα πεντάλεπτο που έχασαν την ηρεμία τους οι ποδοσφαιριστές του Βύζαντα και δέχθηκαν δύο γκολ από λάθη της άμυνας.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι πολλές αλλαγές δεν επέτρεψαν να βρουν ρυθμό και γίνει καλό παιχνίδι, με αποτέλεσμα να υπάρχει μόλις μια αξιόλογη φάση σε σουτ του Μπουρλάκη που έδιωξε ο Παναγόπουλος.
ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
9’ ΓΚΟΛ 1-0 κέρδισε πέναλτι ο Κρητικός από τον Ακπαρίδη και το εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος.
13’ ΓΚΟΛ 2-0 ατομική προσπάθεια και ωραίο τελείωμα του Αρναρέλη
20’ ΓΚΟΛ 3-0 ο Αρναλέρης από αριστερά γύρισε στον Κρητικό που με σουτ έκανε
31’ ΓΚΟΛ 3-1 λάθος της άμυνας που εκμεταλλεύθηκε ο Αργυρόπουλος και μείωσε με πλασέ
32’ ΓΚΟΛ 3-2 κούρσα από αριστερά του Μπουρλάκη, πάσα στον Μπουλούμπαση και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα
33’ απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Αργυρόπουλο, ο Πουρής έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ
43’ ο Μπαλτιμάς κέρδισε στο τετ α τετ τον Κοκκόλη
45’ ο Πουρής δεν μπόρεσε να αποκρούσει το σουτ του Σούλη, αλλά ο Κάστρο πρόλαβε να διώξει πριν περάσει την μπάλα την γραμμή
72’ σουτ του Μπουρλάκη έδιωξε σε κόρνερ ο Παναγόπουλος
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βάτσιος ΒΟΗΘΟΙ: Κατσσαβέτης – Παστρουμάς 4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κουντουριώτης
ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ: Πουρής (46’ Παναγόπουλος), Μπιτσάκος, Μανδύλης (70’ Βίτο), Κάστρο, Γρομητσάρης, Γκεμίσης (70’ Δημητρίου), Ρεκλείτης (60’ Ζούμας), Κοκόλης (64’ Βλάχος Παν.), Διαμαντόπουλος, Αρναρέλλης, Κρητικός (75’ Ντιαλό)
ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Μπαλτιμάς, Ρελλάς (23’ Διαμαντόπουλος), Σανδραβέλης, Ακπαρίδης, Σούλης (58’ Λαζανάς), Αργυρόπουλος, Γκοτσούλιας, Παπαδόπουλος (52’ Μαυρόπουλος), Μπούνας, Μπουρλάκης (75’ Ζαλιάνης), Μπουλούμπασης.