Δεν τα κατάφερε στην Μυτιλήνη. Αιολικός – Βύζας Μεγάρων 2-0

Με 2-0 ηττήθηκε ο Βύζας στην Μυτιλήνη από τον Αιολικό, με τέρματα που σημείωσαν οι Σιμώσης και Κέρι. Αμφότερες οι δύο ομάδες, τελειώσαν το ματς με 10 παίκτες.

Πιο αναλυτικά στο 30' λεπτό ο Σιμώσης άνοιξε το σκορ για τον Αιολικό ενω στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου η ομάδα έμεινεμε 10 παίκτες καθώς ο Κρητικός δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο 60' λεπτό επανήλθε η αριθμιτική ισορροπία μετά από υπόδειξη κόκκινης κάρτας στον Μακρή. Μια καλή ευκαιρία χάθηκε στο 67' για τον Βύζα όπου ο Λιούρας δεν μπόρεσε να νικήσει τον Πούρη στο τετ α τετ.

Τέλος στο 68' ο Κέρη κατάφερε να κλειδώσει το σκορ στο 2-0 για τον Αιολικό

Συνθέσεις:

ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Μίχος): Πουρής, Κρητικός, Καλαγκάνης, Μπακάλης, Βαγγελής, Παπαζούδης (3’ λ.τρ. Καδής), Τσιλιγκίρης (70’ Λαλάς), Μίχος, Σίμωσης, Κέρη, Μανουσάκης (46’ Σαλταμάρας)

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ (Ασπρογέρακας): Αρχοντάκης, Ατματζίδης, Ρόππας, Ρούμπο, Μακρής, Τσονκόφ, Αλεβιζάτος (50’ Παιδάκης), Ρόγκας (64’ Μεϊμαρίδης), Κλωναρής (68’ Κολιόπουλος), Κουσίδης, Λιούρας